Centrálny dispečing (Nonstop 24-hod. denne)
Slovenčina
SK
Článok

Nové mechanizmy na údržbu cykloúsekov v Poloninách

31. júla 2023
Cyklo
Ondrej Šimko

Nové cykloúseky, ktoré sa aktuálne realizujú v Národnom parku Poloniny, budú vyžadovať aj potrebnú starostlivosť o údržbu nielen počas letného, ale aj zimného obdobia. Tú budú zabezpečovať 4 nové mechanizmy – Traxtery, ktoré SÚC PSK nedávno zaobstarala za 156 000 € aj s príslušným servisným zabezpečením.

Špeciálne upravené troj- a šesť-miestne mechanizmy pre letnú údržbu, ktorých svetlá výška podvozka je 31,8 cm, disponujú zametacou kefou, multifunkčným nakladacím priestorom so zakrývacou plachtou, majákom a LED prídavnou rampou. Sú obuté na 27-palcových pneumatikách.

Zimné verzie mechanizmov sú zase vybavené hydraulickou radlicou, zadným sypačom, zariadením na úpravu tratí, snežnými pásmi a samozrejmosťou je aj nadstavba na korbu, maják a LED rampa.

Mechanizmy sú poháňané benzínovými motormi s výkonom 61 a 64 kW, ktoré dokážu vyvinúť maximálnu rýchlosť 60 km/h. Stroje o ťažnej kapacite 1 134 kg majú systém pohonu s voliteľným režimom a možnosťou uzávierky predného a zadného diferenciálu.

komentár
Máte komentár k tomuto článku? Napíšte nám.
Sledujte nás: