Centrálny dispečing (Po-Pia od 7:00 do 15:00)
Slovenčina
SK
Článok

ROZSIAHLA REKONŠTRUKCIA V OKRESE SNINA

7. júla 2022
Rekonštrukcie
Ľubomír Sabol, Ing.

Po minuloročnom ukončení rekonštrukcie cesty II/558 v úseku Stakčín – Ulič, nachádzajúcej sa v slovensko-ukrajinskom pohraničí, sa Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) rozhodla pokračovať v modernizovaní ďalších dvoch úsekov tejto cestnej komunikácie, a to konkrétne:

  • Topoľanská križovatka – Kolbasov
  • Kolbasov – križovatka Ruský Potok

Rozsiahla rekonštrukcia bude spočívať nielen vo výmene poškodenej obrusnej vrstvy vozovky o celkovej dĺžke viac ako 3,3 km, ale aj v zlepšení a skvalitnení odvodňovacieho systému cestnej komunikácie, a to prostredníctvom rekonštrukcie 15 priepustov, ich prečistenia a vybudovania ľavostrannej dláždenej priekopy pozdĺž celej dĺžky dotknutého úseku cesty.

Na realizovanie stavebných prác, ktoré potrvajú do júla 2023, SÚC PSK použije finančné zdroje z európskeho programu cezhraničnej spolupráce Maďarsko – Slovensko – Rumunsko – Ukrajina ENI (HUSKROUA), SR a Prešovského samosprávneho kraja. Celkové náklady stavby sú vyčíslené na 1,1 mil. €.

Počas realizácie stavebných prác budú platiť na danom úseku dopravné obmedzenia v podobe čiastočnej uzávery cesty. Doprava, ktorá bude obojsmerne vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu, bude regulovaná prenosným dopravným značením. Účastníci cestnej premávky musia počítať aj so zníženou povolenou rýchlosťou 30 km/h.

komentár
Máte komentár k tomuto článku? Napíšte nám.
Sledujte nás: