Centrálny dispečing (Nonstop 24-hod. denne)
Slovenčina
SK
Článok

Starému mostu v obci Krivany odzvonilo, budujeme nový

1. decembra 2022
Rekonštrukcie
Ľubomír Sabol, Ing.

V minulých dňoch sme sa aj vďaka priaznivému novembrovému počasiu pustili do stavebných prác na 53-ročnom moste M6614 (č. 3193-001) pred obcou Krivany (okr. Sabinov), ktorého stavebno-technický stav bol klasifikovaný v šiestom zo siedmich stupňov – veľmi zlý.

Vzhľadom na tom, že most bol na pokraji životnosti a dlhodobo vykazoval značné závady a poškodenie, v záujme zabezpečiť bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, bolo prijaté rozhodnutie o jeho demolácii. Na mieste pôvodného mosta vybudujeme do augusta budúceho roka nový most.

Počas realizácie stavebných prác platia na danom úseku dopravné obmedzenia v podobe čiastočnej uzávery cesty. Doprava, ktorá je obojsmerne vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu, je regulovaná prenosným dopravným značením. Účastníci cestnej premávky musia počítať aj so zníženou povolenou rýchlosťou 30 km/h.

Financovanie tejto investičnej akcie je zabezpečené zo zdrojov Prešovského samosprávneho kraja. Celkové náklady stavebných prác sú vyčíslené na viac ako 516 000 €.

komentár
Máte komentár k tomuto článku? Napíšte nám.
Sledujte nás: