Centrálny dispečing (Po-Pia od 7:00 do 15:00)
Slovenčina
SK
Článok

ZAČALI SME REKONŠTRUOVAŤ 50-ROČNÝ PREŠOVSKÝ MOST NA UL. SOLIVARSKÁ

7. júla 2022
Rekonštrukcie
Ľubomír Sabol, Ing.

Včerajším dňom, 6.7.2022, boli Správou a údržbou ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) oficiálne zahájené rekonštrukčné práce na 50-ročnom mostnom objekte č. 3440-003, nachádzajúcom sa na ul. Solivarská, ktorý patrí z pohľadu intenzity dopravy k jedným z najvyťaženejších v meste Prešov.

Okrem rekonštrukcie samotného cca 55 m dlhého mostného objektu, ktorého aktuálny stavebno-technický stav je klasifikovaný v 6. stupni (veľmi zlý),  sa obnoví aj priľahlý 160 metrový úsek cesty III/3440, zabezpečujúci dostupnosť obyvateľov k priemyselnému parku Prešov – Záborské.

Financovanie stavby, ktorej celkový náklad predstavuje výšku približne 3,1 mil. €, je zabezpečené zo zdrojov EÚ (Integrovaného regionálneho operačného programu), SR a Prešovského samosprávneho kraja.

Vzhľadom na to, že sa jedná o technicky náročnú rekonštrukciu, ukončenie stavebných prác je predbežne naplánované na máj 2023.

Počas realizácie stavebných prác budú platiť na danom úseku dopravné obmedzenia v podobe čiastočnej uzávery cesty. Doprava, ktorá bude obojsmerne vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu, bude regulovaná prenosným dopravným značením. Účastníci cestnej premávky musia počítať aj so zníženou povolenou rýchlosťou 30 km/h.

komentár
Máte komentár k tomuto článku? Napíšte nám.
Sledujte nás: