Centrálny dispečing (Po-Pia od 7:00 do 15:00)
Slovenčina
SK
Článok

Zlepšujeme cestnú infraštruktúru okr. Bardejov

13. marca 2024
Rekonštrukcie
Ondrej Šimko

Zabezpečenie kvality, bezpečnosti, komfortu a plynulosti – to je hlavný cieľ stavebných prác, ktoré minulý týždeň odštartovali na ceste III/3491 v úseku Hertník – Kľušovská Zábava (okr. Bardejov).

V rámci nich sa SÚC PSK zameriava nielen na rekonštrukciu vozovkových konštrukcií spomínaného úseku o dĺžke 5,1 km, ale aj na rekonštrukciu troch mostov za obcou Hertník, ktorých stavebno-technický stav je zlý (stupeň 5).

Celkový náklad stavebných prác, ktorých prevažná časť by mala byť ukončená ešte v tomto roku (celý projekt – 10/2025), predstavuje cca 3,8 mil. €.

Počas realizácie stavebných prác platia na danom úseku dopravné obmedzenia. Do konca októbra 2024 bude cesta III/3491 v úseku od križovatky s miestnou cestou v obci Hertník po križovatku ciest III/3491 – III/3494 do Šiby úplne uzavretá.

komentár
Máte komentár k tomuto článku? Napíšte nám.
F
Frantiska

Dobrý deň, a ďalsi usek od Šiby po Kľušovsku zabavu budete kedy riešiť, a opravite aj železnične priecestie? A ešte otázočka, ta kľukata cesta - takzvaný šibský kopec, bude stale taka kľukata, aspoň jednu zakrutu nezrušíte? V zime je problém ,hlavne autobusy, vyjst hore kopcom. Ďakujem za prečítanie Františka

Sledujte nás: